Obec > Informace > Akce.cz

Výstava Člověk / město - 1918 / 2018 na zlínském zámku

nám. T. G. Masaryka, Zlín
Konec

V souvislosti se stoletým výročím republiky představuje zlínský zámek tematickou výstavu spojenou s proměnami města a jeho obyvatel. Hlavní část expozice je věnována vývoji města v historickém kontextu. Dobové fotografie doplňují exponáty soudobé výtvarné scény. Výstava je k vidění na zlínském zámku do 18. listopadu. Výstava Člověk / město - 1918 / 2018 se skládá ze tří částí. Venkovní panely vytváří průhled historií města Zlína od roku 1918 do současnosti. Další částí je expozice fotografických snímků Rudolfa Červenky vystavených na koridoru třetího patra zámku. Snímky Rudolfa Červenky lze vnímat jako dokument historické doby normalizace a pohled na všední život tehdejšího obyvatele Zlína. Hlavní část expozice umístěná v prostorách třetího patra představuje dobové fotografie zachycující historii Zlína. Na fotografie navazují exponáty zabývající se tématem člověka, města a také jejich vzájemné interakce. Návštěvníci mají možnost spatřit mimo jiné díla významných českých umělců, jakými jsou Emil Filla, Dalibor Chatrný či Svatopluk Slovenčík. Zejména budou zastoupeni umělci působící ve Zlíně, například Vincenc Makovský, Alois Fišárek a ze současných umělců Martin Čada. Výstavu připravilo statutární město Zlín společně se společností Zlínský zámek o.p.s. a je přístupná veřejnosti od 12. října do 18. listopadu 2018, a to vždy od úterý do pátku v čase od 14. do 17. hodiny, o víkendu od 10. do 17. hodiny. Vstupné činí 50 Kč. Více na www.zlinskyzamek.cz

Dílna lidové umělecké výroby

Rožnov pod Radhoštěm
Datum konání

Dílna lidové umělecké výroby ohlédnutí za výrobou upomínkových předmětů ve Valašském muzeu v přírodě. Výstava probíhá v budově Sušáku v 1. patře.

Výstava fotografií Jindřicha Štreita a jeho studentů „Nechci tě ztratit“

nám. T. G. Masaryka, Zlín
Datum konání

Soubory fotografií čtyř autorů budou od poloviny listopadu k vidění v Galerii Václava Chada na zlínském zámku. Svou tvorbu zde předvede prof. Jindřich Štreit a tři jeho studenti z opavské univerzity, Ivana Šestáková, Petra Ocelková a Dominik Bachůrek. Všechny spojuje téma lidí a jejich vzájemných vztahů. Výstava s názvem „Nechci tě ztratit“ bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 15. listopadu v 17 hodin a potrvá až do 6. ledna 2019. Nová výstava v Galerii Václava Chada ve Zlíně seznámí své návštěvníky s fotografickou tvorbou prof. Jindřicha Štreita a jeho studentů působících na Institutu tvůrčí fotografie Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě. Jindřich Štreit, uznávaný dokumentární fotograf a pedagog, se představí souborem fotografií „Ze tmy na světlo“, které se věnují mapování duchovní služby v českých věznicích. Také všichni tři Štreitovi studenti ve vystavované tvorbě zachycují lidi, zejména ale rodinu, rodinné a partnerské vztahy. Ivana Šestáková se zabývá psychologickými portréty, její soubor „Matka“ dokumentuje vztah čtyř dětí k jejich matce. Petra Ocelková pracuje s neobvyklými mezilidskými vztahy s individuálním příběhem. Vystavované fotografie „Jedna, dvě,…“ návštěvníkům přiblíží vzájemný vztah dvou partnerek, a to subjektivním pohledem autorky. Dominik Bachůrek pro zlínskou výstavu vytvořil soubor „První muž“, v němž se odráží jeho osobní a důvěrný vztah s otcem. Provázanost interpersonálních vztahů, které se postupně utváří a vzájemně se ovlivňují, si autor uvědomil zejména po narození vlastní dcery. Tehdy se ocitl sám v roli otce, prvního muže. Expozice je přístupná v Galerii Václava Chada v prvním poschodí zlínského zámku od 15. listopadu 2018 do 6. ledna 2019. Otevírací doba je od úterý do neděle od 14:00 do 17:00 hodin. Vstupné je v jednotné výši 50 Kč. Moderovaná diskuse a setkání s autory proběhne ve čtvrtek 22. listopadu v 18 hodin. Další podrobnosti o zlínském zámku i Galerii Václava Chada najdete na www.zlinskyzamek.cz a www.gvch.cz.

Bohemian Rhapsody

Když draka bolí hlava

Po čem muži touží

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Princezna a dráček

Venom

Typ

Americký hororový thriller nás zavádí do Louisiany na americkém jihu. Obětí praktik voodoo se stává majitel místní benzínové stanice Ray, který se po smrti proměnění v krvelačné monstrum, pronásledující partu teenagerů.Americký hororový thriller, který natočil režisér Jim Gillespie, nás zavádí do Louisiany na americkém jihu. K nehodě, která postihne starší kreolku, přispěchá na pomoc majitel místní benzínové stanice Ray. Neví ovšem, že dotyčná praktikuje voodoo a vládne temnou magickou silou, která ho po nečekané smrti promění v krvelačné monstrum. Parta teenagerů, kteří před ním prchají, aby si zachránili život, se snaží najít způsob, jak nad ním získat kontrolu a zjistit důvod kamarádovy smrti. V hlavních rolích Agnes Brucknerová, Jonathan Jackson, Meagan Goodová, Bijou Phillipsová, Method Man a Laura Ramseyová.

Grinch

17. 11. Mahulena, Den studentů

Zítra: Romana

Výherní vstupenky rozhledna Brdo:

Duben 2018   č.: 074913 modrá

193043